WhatsApp İndiremiyorum Ne Yapmalıyım?

WhatsApp İndiremiyorum Ne Yapmalıyım?
WhatsApp İndiremiyorum Ne Yapmalıyım?

Son zamanların en çok rastlanan konularından biri olan WhatsApp indiremiyorum konusunda bugün sizlere kesin çözümler sunacağım. Android veya iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarınıza da WhatsApp uygulamasını indiremiyorsanız bunun en temelinde bağlantı ayarlarınızda bazı hataların olduğunun göstergesidir. İlk etapta kullanmış olduğunuz cihazın internete bağlanıp bağlanamadığını dair emin olunuz. Sorunsuz bir şekilde internete bağlanıyorsanız bu etapta Android cihazlarınız için Google Play marketlerine, iOS cihazlarınız için ise Apple Store marketlerine giderek buradan WhatsApp uygulamasını indirmeyi deneyiniz. Karşılaşmış olduğunuz herhangi bir hata kodu varsa bunu bizlere bildirerek sizler için çözüm üretmemizi sağlayabilirsiniz. Android kullanıcıları telefonlarına WhatsApp yükleyemiyor ise https://whatsapp.com/android adresine giderek buradan son sürüm WhatsApp uygulamasını indirebilir ve bu son sürüm WhatsApp uygulamasını kurması durumunda bu sorunu kolaylıkla çözebilir.

IOS işletim sistemini kullanan ziyaretçilerimiz ise karşılaşmış olduğu uyarıyı veya hata kodunu bizimle paylaşması durumunda onlar içinde alternatif yollar sunabiliriz.

Android telefonlarınıza APK kuramıyorsanız ilk etapta Google Play adresine giriş yaparak buradan WhatsApp uygulaması için beta kullanıcı kaydınızı yaptırmanız durumunda WhatsApp indirememe hatasını çok rahat bir şekilde çözebilirsiniz. Andorid kullanıcıların karşılaşmış olduğu bir diğer hata ise bilinmeyen kaynaklara izin vermeme hatasıdır. Telefonunuzun bu güvenliğini Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar adımını takip ederek pasif ve aktif hale getirerek APK kurma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak bu durumu WhatsApp yetkilerine bildirerek kısa sürede sorunu çözebilirsiniz.

WhatsApp Kod Gelmiyor

WhatsApp uygulamasında telefonunuza sms aracılığıyla kod gelmiyor ise ilk olarak şebeke kontrollerinizi yapınız. Şebekeniz kontrollerinde herhangi bir problem yoksa yani şebekeniz sorunsuzca çalışıyor ise telefonunuzun güvenlik ayarları kısmından bilinmeyen SMS bildirimlerini aktif ediniz. Şayet bu işlemler de işe yaramıyor ise WhatsApp’ın sizi aramasını sağlayın ve güvenlik kodunu o şekilde tamamlayın.

Whatsapp İndirme Bekleniyor Hatası

Bu hatayı çözebilmek için telefonunuzun yeteri kadar depolama alanın olduğundan emin olunuz. Ayrıca bağlantı ayarlarınızı mutlaka kontrol ediniz, eğer ki telefonunuzda herhangi bir VPN programı açık ise bu tür sorunla karşılaşabilirsiniz. Arka planda çalışmakta olan VPN programlarını pasif hale getirip öyle denemeyi deneyiniz. Eğer olmuyor ise Android kullanıcılar uygulamayı whatsapp.com adresinden APK olarak indirip WhatsApp’ı kurabilirler.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 27 Haziran 2018 - 17:12

whatsapp bir kac haftadır çalışmıyor. -24 hata kodu veriyor. tlf sürümü ile ilgiliymiş. bu sorun düzelir mi nasıl ? tşk ederim.

    Sercan Balta - 3 Temmuz 2018 - 01:58

    Merhaba efendim, SMS yerine beni ara yaparak sizlere ulaşması gereken kodu sesli dinleyerek öğrenebilirsiniz. Daha sonrasında telefonda söylenilen kodu sizden istenilen ilgili alanlara girerek hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.