Whatsapp Mavi Tik Nasıl Kaldırılır?

Whatsapp Mavi Tik Nasıl Kaldırılır?
Whatsapp Mavi Tik Nasıl Kaldırılır?

Whatsapp mavi tik işareti ile mesajın okunduğunu belirten özelliğini kullanıcılarına otomatik olarak sunmuştur. Bu özellikten memnun kalmayan kullanıcılar ise, whatsapp mavi tik kaldırma yollarını araştırmaya başlamıştır. Karşı tarafta mesajın okunduğu bilgisinin gözükmesini istemeyen kullanıcılar, farklı yöntemler ile whatsapp uygulamasında yer alan mavi tik özelliğini kaldırabilir. Whatsapp i-phone kullanıcıları uygulamayı açıp, alt kısımda yer alan ayarlar bölümünden hesap kısmına girmelidir. Hesap kısmından gizlilik bölümünü seçerek, okundu bilgisi seçeneğini pasif hale getirmelidir. Android kullanıcıları ise, yeni mesaj alınca internet bağlantısını keserek mesajı okumalıdır. Mesajı silip, internet bağlantısı açıldığında, karşı tarafta mavi tik gözükmemektedir. Bunun dışında, kilit ekran bildirimleri etkinleştirilerek de mavi tik kaldırılabilir.

WhatsApp uygulamasında sizlerde bu şekilde mavi tikleri çok rahat bir şekilde kaldırabilirsiniz bunun haricinde geçtiğimiz günlerde paylaşmış olduğumuz WhatsApp Plus Nedir? Özellikleri ve Kurulumu başlıklı yazımız da WhatsApp’ta tek tik kaldırma işleminden bahsettik bu sefer ise WhatsApp mavi tik kaldırma işleminden bahsettik. WhatsApp’a gelen bu mavi tik özelliği mesaj okundu & okunmadı anlamını taşımaktadır, çift tikler mavi olur ise bu durum okundu anlamını taşımaktadır. Şayet çift tik gri olur ise bu durum okunmadı anlamını taşımaktadır, lakin bir müddet tarafından WhatsApp bu özelliği serbest bıraktı. Dileyen kişiler mavi tik özelliğini aktif edebilir veya pasif hale getirebilir.

WhatsApp hakkında merak ettiğiniz bütün konuları bizlere alt kısımdan yorum olarak belirtmeniz durumunda o konu hakkında detaylı açıklamalarda bulunabiliriz.

iPhone WhatsApp Mavi Tik Kapatma

Bilindiği üzerine WhatsApp uygulamasında mavi tik özelliği geldikten sonra bu duruma birçok kişi şikayetçi olmuş ve hatta isyan çıktı diyebilirim. Bunun üzerine WhatsApp yetkileri bir adım geri atarak WhatsApp’ta mavi tiki kapatma özelliğini de mavi tik özelliğinin yanı sıra getirdi. Peki, iPhone’da mavi tik nasıl kapatılır?

  1. İOS cihazlarda WhatsApp mavi tik işaretini kapatabilmek adına WhatsApp uygulamasına girip Ayarlar bölümünden Hesap -> Gizlilik bölümüne gidiniz.
  2. Gizlilik bölümünde “Okundu Bilgisi” işareti yer alacaktır bunu pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Böylelikle İOS işletim sisteminde mavi tik işaretleriniz karşı tarafa iletilemeyecektir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan