WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirmek

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirmek
WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirmek

Dünya’nın en popüler mobil uygulaması hiç şüphesiz WhatsApp’tır. Gerek iPhone cihazlarında, gerekse Android platformunda listenin başını çekiyor. Bu kadar popüler bir uygulamayı kullanırken dikkatsizlikten kaynaklı mesajlar silinebiliyor. Bu durum oldukça rahatsız edici. WhatsApp silinen mesajları geri yükleme oldukça mümkün. Tabi bu durum kullandığınız işletim sistemine göre değişmektedir. Lakin ilk olarak telefonunuzdan tamamen silinen mesajları nasıl geri getirebileceğinizden bahsetmek istiyorum, telefonunuza format attıysanız silinen whatsapp konuşmalarını geri getirmek için veri kurtarma işlemini yapmanız gerekmektedir. Whatsapp uygulamasında bilindiği gibi bütün konuşmalar, crypt12 olarak yedeklenmektedir. Bu tür dosyalar ise telefonunuzdan silinse dahi geri getirebilirsiniz.

Crypt12 Dosyasını Geri Getirmek

Telefonunuzdan WhatsApp yedeklerini geri getirmek istiyorsanız ilk etapta silinmiş olan crypt12 dosyalarını geri getirmek yeterli olacaktır. Bu dosyalar telefonunuzun WhatsApp klasörünün içerisinde yer alan Databases klasörünün içerisinde yer almaktadır. Son 1 haftaya ait olan bütün günlük yedekle dosyalarınıza buradan ulaşabilirsiniz. Silinen crypt12 dosyalarınızı DiskDigger programını kullanarak geri getirme işlemini tamamlayabilirsiniz, DiskDigger programını telefonunuza indirmek yerine bilgisayarınıza indirip telefonunuzu USB kablosuyla bağlayıp veri kurtma işlemine başlayabilirsiniz. Daha sonrasında geri getirmiş olduğunuz crypt12 dosyalarını online açan siteler üzerinden açıp silinen WhatsApp konuşmalarınıza ulaşabilirsiniz.

Veya bunun haricinde sizler manuel olarak telefonunuzun WhatsApp >> Databases klasörüne geri getirmiş olduğunuz dosyaları ekleyerek bütün konuşmalarınızı çok rahat bir şekilde kurtarabilirsiniz. Bunun haricinde alt kısımdaki alternatif yolları da deneyerek WhatsApp’ta silinmiş olan mesajlarınızı geri getirme işlemini uygulayabilirsiniz.

Android Geri Yükleme

Android platformu için manuel olarak yedek alabilirsiniz. Bu durumda yedeğiniz Google Drive hesabına ya da telefonunuza kaydedilmektedir. Ayrıca her gün 02:00’da cihazınızda yeterli depolama alanı varsa yedek otomatik oluşturulmaktadır. Mesajları sildiğiniz durumda whatsapp uygulamasını kaldırın ve tekrar kurun. Uygulamayı tekrar açtığınızda telefon doğrulamasını onaylayın. Bir sonraki aşamada size yedeklenmiş mesajların bulunduğu yönünde bir bildirim gelecek. ‘Geri Yükle’ seçeneğini seçip mesajlarınızı kurtarabilirsiniz.

iPhone Geri Yükleme

iPhone kullanıcıları ne yazık ki bu durumda daha mağdur olmaktalar. Çünkü Whatsapp firmasının otomatik yedekleme özelliği bu sistem için yok. Bu durumda Whatsapp yüklü iPhone telefonunuzu iCloud hesabınızla entegre etmeli ve düzenli aralıklarla yedek almalısınız. Aksi durumda zararlı çıkarsınız.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan