WhatsApp’dan Müzik & Şarkı Gönderme

WhatsApp’dan Müzik & Şarkı Gönderme
WhatsApp’dan Müzik & Şarkı Gönderme

WhatsApp uygulaması ilk günden beri barındırmış olduğu özelliklerden olan ses gönderme, şarkı gönderme özelliğini ilk günkü gibi halen korumaktadır. Belki WhatsApp bütün özelliklerini değiştirmiş ve geliştirmişken bu şarkı gönderme seçeneğine dokunmamış bu özelliği ilk hali gibi bırakmıştır. Peki, WhatsApp uygulamasında rehberimizde kayıtlı olan bir kişiye nasıl şarkı gönderebiliriz? WhatsApp’ta şarkı gönderme işlemi nasıl yapılır? WhatsApp aracılığıyla dosya göndermek herkesin başvurduğu bir yoldur. Günlük hayatta çok sık kullanılır. Whatsapp uygulamasını yeni kullanmaya başlayanlar ise yapılabilecek işlemleri pek fazla bilmemektedir. Whatsapp ile konuşulan kişinin penceresi açılır ve sağ üstte yer alan ataça dokunulur. Oradan gönderilmek istenen dosya seçilir. Bu resim video olabilir. Uygulama direk galeriye yönlendirir ve istenen dosya seçilir. Peki, whatsapp müzik gönderme nasıl yapılır? Bunun için ise yine sağ üstten ses bölümüne dokunularak ses dosyalarına girilir. İstenilen ses dosyası buradan seçilerek kolaylıkla karşı tarafa ulaştırılabilir. Bu yöntem Samsung telefonlar içindir. Iphone için ise yapılması gereken müziklerin yer aldığı yerden paylaş bölümünden whatsapp seçilir ve gönderilecek olan kişi seçilir. İşlem bu kadardır. 

Düşük Boyutta WhatsApp Üzerinden Şarkı Göndermek

WhatsApp üzerinden ses kaydı göndermek normal şarkı göndermeye göre daha masrafsız ve daha hızlıdır. Evet, yanlış anlamazdınız WhatsApp’ın normal mikrofon özelliğini kullanarak ses kaydı gönderirseniz ortalama olarak 35-40KB kadar bir veri kullanımı harcarsınız yani bu işlem normal bir şarkının boyutuna göre 30’da 1 oranına denk gelmektedir. Bunun için eğer vakitiniz varsa ve kullanmış olduğunuz internet paketinizin limiti azsa WhatsApp üzerinden şarkı göndermek yerine o şarkıyı arka planda oynatıp WhatsApp üzerinden ses kaydı olarak göndermeniz en mantıklı yol olacaktır.

WhatsApp’ta Ses Kaydı Olarak Şarkı Göndermek

WhatsApp üzerinden ses kaydı olarak şarkı göndermek sizlere veri tasarrufu kazandıracaktır, WhatsApp’ta şarkı göndermek yerine ses kaydı ile şarkı göndermek için şu adımları takip etmeniz yeterlidir.

  1. İlk olarak hangi şarkıyı göndermek istiyorsanız o şarkıyı açınız.
  2. Şarkıyı arka planda oynatınız ve ardından WhatsApp uygulamasını açınız.
  3. WhatsApp uygulamasından kime şarkıyı gönderecekseniz o kişiyi açınız.
  4. Kişiyi açtıktan sonra üst kısımdaki ataç işaretine dokunun ve SES seçeneğine dokunun.
  5. Karşınıza 2 adet seçenek çıkacaktır, bunlardan WhatsApp ile kaydet seçeneğini seçiniz.
  6. Daha sonrasında kayıt işlemini bitirdikten sonra gönder seçeneğine dokunarak şarkıyı karşıya ucuz yoldan gönderebilirsiniz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan