WhatsApp’ta Eğik Yazı Nasıl Yazılır?

WhatsApp’ta Eğik Yazı Nasıl Yazılır?
WhatsApp’ta Eğik Yazı Nasıl Yazılır?

WhatsApp uygulamasına gelen görüntülü konuşma özelliğinin yani sıra bir de metinlerde bazı düzenleme yapma özelliği de aktif oldu. Bugün ise WhatsApp uygulamasında son zamanlarda sıkça karşılaşmış olduğumuz özelliklerden biri olan WhatsAppta eğik yazı yazma özelliği sayesinde sizlerde bazı kelimeleri hatta gönderdiğiniz bugün mesajları eğik yazabilirsiniz. Peki, whatsappta nasıl eğik yazı yazılır? WhatsApp uygulamasında eğik yazı yazmak eskisine nazaran daha kolay bir hale geldi. Whatsappta eğik yazı yazmak için, ilk etapta hangi kelimeyi veya hangi cümleyi eğik yazmak istiyorsanız onun başına ve sonuna alt tire (_) eklemeniz durumunda otomatik olarak eğik olacaktır. Ve sizler mesajınızı gönderdikten sonra gönderdiğimiz mesaj karşı tarafa eğik olarak gidecektir. Bu durum WhatsAppta vurgulamak istediğiniz sözcüklerin daha fazla dikkat çekmesini sağlamaktır, sizlerde bazı cümlelerinizin ya da kelimelerinizin dikkat çekmesini istiyorsanız WhatsApp eğik yazı özelliğini kullanabilirsiniz.

WhatsApp Eğik Yazı Özelliğini Nasıl Kullanabilirim?

Son sürüm WhatsApp uygulamasını kullanıyorsanız WhatsAppta eğik yazı yazmak daha kolay bir hale geldiğini söylemiştik, bunun için WhatsAppta bir metni eğik olarak yazmak istiyorsanız ilk olarak mesajı göndermeden önce yazdıklarınızı seçiniz ya da hangi kelimeyi eğik yazacaksınız o kelimeyi seçiniz. Ardından kelimeyi seçtikten sonra sağ üst kısımda çıkan I işaretine dokunarak sizlerde o kelimenin italik yani eğik olmasını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp’ta bir mesajı seçmek için üzerine uzun basmanız yeterlidir, ayrıca WhatsAppta gönderilen bir mesajda eğik yazmak şuan için mümkün değil. Lakin bu durum ilerleyen zamanlarda aktif olacak ve WhatsAppta giden mesajı düzenleyebilecegiz. WhatsApp hakkında merak ettiğiniz bütün sorunları bizlere alt kısımdan ileterek kısa sürede çözümlere ulaşabileceğinizi unutmayınız.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan