WhatsApp’ta Engelleyen Kişiye Mesaj Göndermek

WhatsApp’ta Engelleyen Kişiye Mesaj Göndermek
WhatsApp’ta Engelleyen Kişiye Mesaj Göndermek

WhatsApp uygulamasının ilk zamanlarından beri bulunmakta olan kişi engelleme sayesinde bir kişiyi engelleyebilirsiniz. WhatsApp’ta bir kişiyi engellediğiniz zaman o kişinin size mesaj atmasını engelleyebilir ve izin vermiş olduğunuz profil bilgilerinizin engellediğiniz kişide gözükmemesini sağlayabilirsiniz. Peki, WhatsApp’ta engelleyen kişiye mesaj gönderme diye bir seçenek var mıdır? WhatsApp uygulamasında bilindiği gibi gizlilik oldukça önemlidir, bunun sebebi ise dünya çapında en fazla indirilmeye sahip olan ve yoğun bir şekilde herkes tarafından kullanılmasıdır. WhatsApp uygulamasında sizi engelleyen bir kişiye mesaj atamazsınız, lakin WhatsApp’ta engelleyen kişiye mesaj atmak için birçok alternatif yollar mevcuttur. WhatsApp’ta sizi engelleyen kişiyle iletişime geçmek istiyorsanız o kişiye normal çağrı gönderebilir veyahut SMS mesajı göndererek iletişime geçebilirsiniz. Bunun haricinde illaki WhatsApp’tan iletişime geçmek istiyorum diyorsanız da grup oluşturarak WhatsApp’ta sizi engelleyen kişiyle anında iletişime geçebilirsiniz. Peki bu işlem nasıl yapılır?

WhatsApp’ta Engelleyen Kişiyle İletişime Nasıl Geçilir?

Engel atan kişiyle iletişime geçmek için o kişinin engellemediği, numarasını bilmediği veya ortak bir arkadaşınızın vasıtasıyla birlikte bir adet grup oluşturmasını isteyiniz. Bu gruba sizi ve sizi engelleyen kişiyi eklemesini istemeniz durumunda artık o kişiyle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. WhatsApp’ta ortak gruplarda engellemeler söz konusu değildir, ortak bir grupta beraberseniz ve o kişi sizi engellese bile o kişiye yazdığınız mesajlar iletilir.

Engelleyen Kişiye Mesaj Gönderme Yöntemleri

WhatsApp’ta sizi engelleyen kişi sadece WhatsApp uygulamasında engellemiştir, bunun için bu kişiyle farklı yollar üzerinden iletişime geçebilmeniz mümkündür. Bunun için kişiyi arayabilirsiniz yada kişiye SMS göndererek WhatsApp’taki engelinizi kaldırmasını isteyebilirsiniz. Bir kişi WhatsApp’ta çevrimiçi oluyor ve farklı bir cihazdan çevrimiçi olduğu görülüyor ise ve bu durum karşısında o kişinin çevrimiçi olup olmadığını siz göremiyorsanız bu durum karşısında o kişi sizi engellemiştir. WhatsApp’ta bir kişi sizi engellediyse o kişinin izin vermiş olduğu bilgileri asla göremez ve mesaj atamazsınız. WhatsApp’ta engelleyen kişiye mesaj gönderme konusunda merak ettiğiniz konuları bizimle alt kısımda yorum olarak iletebilir ve kısa sürede çözümlere ulaşabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 3 Mart 2018 - 19:02

Whatsapp sildim uygulama sildim geri ekledim hala engelleyen engelli gözükğyr neden bask yerde okumustu

  Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:26

  Merhabalar efendim, WhatsApp uygulamasını sildikten sonra sizi engelleyen kişi kendi eliyle sizin engelinizi kaldırmadığı sürece kalkmayacaktır.

Anonim - 15 Aralık 2017 - 11:29

Vatsapp hesabımın or kodu Çalındı bende vatsapp hesabımı silip yeniden bașka dumarayla açtım Or kodu degișmișmidir
Mesajlarımı görebilirler mi

  Göksu Polat - 16 Aralık 2017 - 03:04

  Merhaba efendim, QR kodu derken sanırım Web WhatsApp’tan bahsediyorsunuz. Web WhatsApp oturumunuzu kapatabilmek için illaki WhatsApp hesabınızı silmenize gerek yoktur, bunun için telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açınız ve ardından sağ üst köşedeki seçeneklerden Web WhatsApp bölümüne dokununuz. Burada şayet bir oturum açık ise buradaki oturumları sonlandırabilirsiniz. Ama siz hesabınızı silip yeniden WhatsApp’a kayıt olduysanız zaten otomatik olarak dediğim işlemler gerçekleşmiş olacaktır. Yani QR kodunuz iptal olmuştur 🙂

Anonim - 14 Aralık 2017 - 12:41

Fiziksel temas sağlayamadığım bir cihazın whatsapp mesajlarına ulaşmak/ okumak mümkün mü?

  Göksu Polat - 16 Aralık 2017 - 03:04

  Merhaba efendim, Web WhatsApp’a bağlayabilirseniz bilgisayardan o kişinin mesajlarına erişebilir ve kontrol edebilirsiniz.