WhatsApp’ta ‘Herkesten’ Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?

WhatsApp’ta ‘Herkesten’ Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?
WhatsApp’ta ‘Herkesten’ Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?

Çok yakın bir süre içerisinde WhatsApp uygulamasına eklenen WhatsApp giden mesajı silme özelliği birçok kişinin daha fazla WhatsApp kullanmasını sağlamaktadır. WhatsApp uygulamasına gelen bu özellik sayesinde artık bir mesajı gönderdikten sonra kolaylıkla geri çekmemize ve o mesajı silebilmemiz konusunda bizlere yardımcı olmaktadır. WhatsApp’ta herkesten silinen mesajlar kalıcı olarak hem gönderen kişiden hem de mesajı alan kişinin WhatsApp’ından silmektedir. Bunun için giden mesajın üzerine uzun basmanız ve Herkesten Sil işaretini seçerek silmeniz yeterli olacaktır. Peki, WhatsApp’ta herkesten silinen mesajlar nasıl okunur?

WhatsApp’ta herkesten silinen mesajları geri getirmek için sizlerde ilk etapta farklı bir uygulama kullanmanız gerekmektedir. Bunun için ilk yapmanız gereken seçeneklerden olan Unseen – No Last Seen uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederiz. Android kullanıcılar için özel hazırlanmış olan ve WhatsApp için yardımcı programlardan biri olarak adlandırabileceğimiz Unseen – No Last Seen uygulamasıyla birlikte sizlerde WhatsApp’ta herkesten silinen mesajları artık görebileceksiniz.

Herkesten Silinen Mesajları Geri Getirmenin Yolları

WhatsApp’ta herkesten silinen mesajları geri getirmek için Google Play üzerinden Unseen – No Last Seen uygulamasını mobil cihazlarınıza yüklemeniz gerekmektedir. Uygulamanın indirme linkini alt kısımda paylaşacağım, uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açınız ve hangi uygulama için bu uygulamayı indirdiğinizi seçiniz. Daha sonrasında uygulama sizlere WhatsApp uygulamasından gelen bildirimleri gönderebilmek adına Bildirim erişimi isteyecektir, buna izin veriniz.

Artık bundan sonra WhatsApp uygulamasından silinen mesajlarınızın bir kopyası Unseen – No Last Seen uygulamasında kopyalanacaktır. Bu uygulama sayesinde WhatsApp’ta herkesten silinen mesajların bir yedeğini bu uygulama aracılığıyla görebileceksiniz.

WhatsApp Herkesten Sil Özelliği Kapatılır Mı?

Bu özelliği pasif hale getirmek tabi ki mümkün, bilindiği üzerine WhatsApp uygulamasından daha fazla gelişmiş özelliklere sahip olan GBWhatsApp uygulamasıyla beraber bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. GBWhatsApp uygulamasında mesajları herkesten sil özelliğini pasif hale getirebilirsiniz, yani karşı taraf herkesten sil özelliğini kullansa bile göndermiş olduğu mesajı sizden silemez.

Bunun için GBWhatsApp uygulamasında şu adımları takip etmeniz gerekmektedir;

  1. GBWhatsApp uygulamasını açınız ve ardından sağ üst köşeden seçenekler menüsüne dokununuz.
  2. Karşınıza Gizlilik (Privacy) yazan bir seçenek çıkacaktır, bu seçeneğe dokunuz.
  3. Ardından son olarak Disable – Anti – Revoke seçeneğini aktif etmeniz durumunda artık WhatsApp herkesten sil mesajlarını pasif hale getirebileceksiniz.

GBWhatsApp uygulamasını indirmek için bizlerle Facebook üzerinden iletişime geçmeniz yeterlidir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 12 Mart 2018 - 16:06

Merhaba WhatsApp tarafından silinen mesajları geri getirmek mümkün müdür bir günlük değil ama mesala bir aylık yada daha az

    Yusuf B. - 12 Mart 2018 - 17:14

    Merhaba efendim, WhatsApp mesajları günlük olarak yedeklendiginden dolayı bir önceki güne ait mesajları geri getirebilirsiniz.