WhatsApp’ta Hikaye Nasıl Paylaşılır?

WhatsApp’ta Hikaye Nasıl Paylaşılır?
WhatsApp’ta Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Snapchat uygulamasından özenilmiş olan bir özellik nihayetinde WhatsApp uygulamasına da eklenmiş durumda. WhatsApp uygulamasından önce daha önceden tanık etmiş olduğumuz bu özellik Instagram uygulamasına yaklaşık 5 ay önce eklenmişti. Herkesin büyük bir heyecan ve merakla beklediği hikâye özelliği whatsapp uygulamasına geldi sonunda. Kullanıcılar artık snapchat ya da instagramda olduğu gibi whatsapp uygulamasında da hikâye ekleyebilme özelliğini kullanacaklar. Peki, whatsapp hikâye nasıl eklenir? İşte o sorunun cevabı; Whatsapp uygulamasını açtığınız zaman sol tarafta bulunan kamera simgesine dokunarak fotoğraf ya da videolarınızı kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Şuan web sürümü ile kullanılamayan bu özellikte paylaşmış olduğunuz video ve ya fotoğraflarınızı kimlerin gördüğüne bakabilme şansına da sahipsiniz. Anlık olarak paylaşacağınız hikâyelerinize efektler ekleyerek uygulamayı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz paylaşımlar 24 saat boyunca kalıcı olacaktır. 24 saat sonra ise video, fotoğraf ya da giftler otomatik olarak durumum bölümünden silinmektedir.

WhatsApp Uygulamasında Hikaye Özelliği

WhatsApp uygulamasında hikaye paylaşmak istiyorsanız ilk olarak Durum özelliğini kullanmanız yeterli olacaktır, paylaşacağınız hikaye rehberinizde yer herkes tarafından görüleceğini sakın unutmayınız. WhatsApp’ta hikaye paylaşmak için, WhatsApp uygulamasını açınız ve ardından sohbetler bölümünü sağa kaydırabilir veya sola kaydırabilirsiniz. Sağa kaydırdığınız vakit rehberinizde hikaye paylaşan kişileri görebilirsiniz, sola kaydırdığınız vakit ise hikaye paylaşmak için yeni bir fotoğraf çekebilirsiniz.

WhatsApp’ta hikaye paylaşmak için çekmiş olduğunuz fotoğrafınızın ardından dilerseniz fotoğrafınızın üzerine emoji eklemesi yapabilir ya da kalem işaretini kullanarak fotoğraf üzerinde oynamalar yapabilir & yazı yazabilirsiniz.

Galeriden Bir Fotoğrafı WhatsApp’ta Hikaye Olarak Paylaşabilir Miyim?

WhatsApp’ta galerinizde veya fotoğraf albümünüzde bulunmakta olan bir fotoğrafınızı tabi ki de paylaşabilirsiniz. WhatsApp hikayeler kısmını açtığınız vakit alt kısımda fotoğrafların bulunduğu bir kısım çıkacaktır bu kısmı sağa sola kaydırarak telefonunuzda var olan bütün fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Bu fotoğraflardan herhangi birini seçerek dilerseniz üzerinde oynama yapabilir dilerseniz WhatsApp’ın sunduğu emojileri kullanabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan