WhatsApp’ta Sesli Görüşmede Çevrimiçi Olayı

WhatsApp’ta Sesli Görüşmede Çevrimiçi Olayı
WhatsApp’ta Sesli Görüşmede Çevrimiçi Olayı

WhatsApp uygulaması bizlere daha fazla kaliteli hizmet sunabilmek adına sürekli olarak yeni bir özellik ile karşımıza gelmeye devam etmektedir. 2017 yılına girerken duyurmuş olduğu güncellemelerden biri olan WhatsApp sesli görüşme özelliği sayesinde artık internet üzerinden anlık olarak bir kişiyle sesli olarak görüşebilmekteyiz. Bununla yetinmeyen WhatsApp uygulaması kısa sürede sesli görüşmenin yanı sıra görüntülü konuşma özelliğini de aktif ederek birçok kişinin daha fazla WhatsApp kullanmasını sağladı. Bu durum karşısında yurtdışı görüşmelerimizi genellikle WhatsApp üzerinden sesli veya görüntülü bir şekilde yaparken akıllılara da şu soru gelmektedir. “WhatsApp’ta sesli görüşme yaparken çevrimiçi mi gözükürüm?” İşte herkesin merak ettiği sorulardan olan WhatsApp uygulamasının bu özelliğinin kullanan birçok kişi kendisini çevrimiçi olarak sanmaktadır. Yanı WhatsApp üzerinden sesli görüşme yaptığınız da sizler tekrardan WhatsApp’a girene kadar hep çevrimdışı olarak gözükürsünüz.

Olayı birazcık daha detaylandıracak olursak, sesli görüşme esnasında telefonunuzu kulağınıza götürdüğünüz vakit otomatik olarak ekran kararacak ve bu durum sonrasında 1-2 saniye sonra son görülme saatiniz gözükmeye başlayacaktır. Bu esnada bir kişi sizin WhatsApp profilinize baksa bile son görülme saatiniz gözükmeye devam eder. Şayet WhatsApp sesli görüşme esnasında konuşmayı üst bildirim kısmına alırsanız ve ardından tekrardan WhatsApp’a girerseniz bu durum karşısında tekrardan WhatsApp’ta çevrimiçi olarak gözükürsünüz.

WhatsApp’ta Sesli Aramada Çevrimiçi Mi Gözükür?

Herkesin yanlış bildiği olaylardan biri olan sesli görüşmede çevrimiçi olma seçeneği sizler WhatsApp’a girdiğiniz zaman aktif olur. WhatsApp sesli aramada çevrimiçi gözükmezsiniz, görüşmeyi bildirim paneline kaldırarak yani görüşme esnasında Menü tuşuna basarsanız görüşmeniz kapanmaz ve görüşme üst kısımda devam eder. Bu esnada sizler görüşme devam ederken WhatsApp uygulamasını açarsanız ya da Web WhatsApp üzerinden bağlanırsanız çevrimiçi olarak gözükmeye başlarsınız.

Çevrimiçi gözükmeden tekrardan sesli aramaya dönmek istiyorsanız da bunun için yapmanız gereken işlem menü tuşuna bastıktan sonra üst kısma giden sesli görüşmeye tekrardan dokunarak açabilirsiniz. Bunun haricinde WhatsApp sesli arama çevrimiçi olayı yine WhatsApp görüntülü konuşma seçeneği içinde geçerli olup bu gibi durumlarda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 4 Mart 2018 - 05:35

Peki konuşmada olduğu nasıl anlaşılır

    Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:23

    Merhabalar efendim, bir kişinin WhatsApp’ta görüşme yaptığını anlayamazsınız ve bu durumdan birçok kişi şikayetçi umarım ilerleyen günlerde bu soruna WhatsApp bir çözüm bulurlar.