WhatsApp’tan Bildirim Gelmiyor

WhatsApp’tan Bildirim Gelmiyor
WhatsApp’tan Bildirim Gelmiyor

Son zamanlarda WhatsApp uygulamasında görülen hatalardan biride bildirim sorunu oldu. Kimi telefonlarda WhatsApp uygulamasında bildirim gelmeme gibisinden bir sorun ortaya çıktı, birçok kişi bu durumdan şikayetçi iken WhatsApp yetkilileri bu durum hakkında herhangi bir işlem yapmaması herkesin canını sıkmaya başladı. Peki WhatsApp uygulamasında bildirim gelmeme sorunu nasıl çözülür, ne gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Whatsapp uygulamasında bir mesaj, ses, resim, video veya konum gönderildiğinde karşı tarafa normal mesaj iletildiğinde olduğu gibi bildirim gelmektedir. Bildirim sesi, bildirimin ekranda gözükmesi gibi seçenekler telefonun ayarlar kısmından ayarlanabilir. Peki, whatsapptan bildirim gelmiyor problemi neden olur? Bunun bir kaç sebebi vardır.

  1. İnternet bağlantısının kopmuş olması. Kullanıcıların aktif bir internet bağlantısı yok ise whatsapp uygulamasından bildirim alamaz. Whatsapp internet ile birlikte çalışan bir uygulamadır. Whatsapptan mesaj ve bildirim alamayan kullanıcıların öncelikle internet bağlantısını kontrol etmesi gerekir.
  1. Sessize alınan gruplar. Whatsappta daha önceden sessize alınmış gruplardan bildirim gelmemektedir.
  1. Whatsapp ayarlarından bildirimlerin kapanmış olması. Whatsapp uygulamasının ayarlar kısmından bildirimler kapatıldı ise telefona mesajlar gelmeye devam eder ancak kullanıcı bildirim alamaz.
  1. Telefon ayarlarından bildirimlerin kapanmış olması. Telefonda bulunan uygulama ayarları, uygulamalar gibi kısımlardan whatsapp uygulamasına girilip doğrudan whatsappın kullanıcıya bildirim yollanması engellenmiş olabilir. Bildirim alamayan kullanıcılar telefonun uygulama ayarlarına giderek bu kısmı kontrol etmelidir.
  2. Eski sürüm WhatsApp kullanıyorsanız bu durumdan da kaynaklanabilir, bundan dolayı telefonlarınızdan Google Play veya kullanmış olduğunuz telefon İPhone ise Apple Store marketlerinden telefonlarınıza WhatsApp uygulamasını güncellemeniz yeterli olacaktır.

Bunun haricinde telefonlarınızda halen bildirim gelmeme gibisinden bir sorun mevcut ise telefonunuzun modelini ve kullanmış olduğunuz işletim sistemin sürümünü alt kısımdan bizlere yorum olarak belirtmeniz durumunda tarafınıza alternatif çözümler sunabiliriz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 11 Nisan 2019 - 13:07

p20 pro çirt hat lı EMUI 9.0.0 kullanıyorum

Anonim - 3 Temmuz 2018 - 01:21

Telefonum general Mobile 4g WhatsApp tan bildirm sesi gelmiyo goruntulu arama bildirim seside gelmemeye başladı

    Sercan Balta - 3 Temmuz 2018 - 01:35

    Merhaba efendim, bu sorunu çözebilmek için sizlerde son sürüm WhatsApp uygulamasını kullanmayı deneyebilirsiniz. Son sürüm Whatsapp uygulamasını kullanarak sizlerde ücretsiz bir şekilde bu sorunu çözebilirsiniz. Google Playden veya App Storeden telefonunuzun işletim sistemine göre son sürüm Whatsapp uygulamasını güncelleyerek sorunu çözülmüş olacaksınız. Sorun şayet halen devam ediyor ise bu durum için bizimle tekrardan bu yorum altında iletişime geçebilirsiniz. Sizlere farklı alternatif yollar sunabiliriz.