Wifi Şifresi Nasıl Kırılır?

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır?
Wifi Şifresi Nasıl Kırılır?

Hemen hemen herkesin en çok isteklerinden biri olan wifi şifre kırma işlemlerine çok kapsamlı bir şekilde değinmek istedim. Birçok İnternet kullanıcısı, ülkemizdeki yüksek internet fiyatlarından dert yanarak ücretsiz, bedava internet kullanımı konusunda yöntem araştırmalarına yöneliyor. Arama motorlarında Wifi şifresi kırma anahtar kelimeleri oldukça fazla bir şekilde kullanılıyor. Adil kullanım kotası dolan, interneti biten, interneti kesilen ya da interneti kopan birçok internet kullanıcısı çevresinden bir Wifi ağı bularak ücretsiz olarak bu ağa bağlanmak istiyor.

Çeşitli yöntemler ile şifrelenmiş wifi ağlarının şifrelerini ortadan kaldırarak ücretsiz internet kullanımına sahip olmak istiyor. Bu konuda uygulama üreticileri wifi şifre kırma programı ile bu sorunları yaşayan internet kullanıcılarının umut ışığı olmuştur. Wifi şifre kırma programları ile birlikte birçok internet kullanıcısı komşusunun ya da tanımadığı ancak kendisine yakın bir bölgede olan kişilerin wifilerini kullanabiliyor.

Wifi Şifresini Kırma Yöntemleri Nelerdir?

Wifi şifrelerini kırmak için öncelikle yapılması gereken wifi şifre kırma programlarının bilgisayarlara indirilmesi ve kurulmasıdır. Bilgisayarlara kurulan wifi şifre kırma programı ile birlikte yaklaşık 5 dakika içerisinde yakın bölgede bulunan wifi internet şifrelerini kırılarak internete bağlanmak mümkün olabiliyor. Şifre kırma işlemi kırılacak wifinin mesafesi ne kadar yakınsa o kadar kolay olmaktadır.

Wifi şifresi kırma işlemi yıllar boyunca yapılan çalışmalar neticesinde geliştirilen bir durum olmuştur. Ancak günümüzde öyle program ve uygulamalar ortaya çıkıyor ki saniyeler içerisinde wifi şifreleri kırılabiliyor. Bu işlem ile birlikte WPA WEB korumalı modemler dahi bu işlemler karşısında yetersiz kalıyor. Wifi şifrelerinin kırılmaması için yapılması gereken en önemli şey uzun ve karmaşık bir şifre yapısı oluşturmaktır.

Wifi Şifresinin Kırılma Aşamaları Nelerdir?

Wifi şifresine oldukça karışık bir şifre yöntemi vermek, şifrelerin kırılma sürecini oldukça uzatıyor. Hatta bazen şifre kırıcıları çaresiz bir şekilde bırakarak şifrelerin kırılması mümkün hale gelmiyor. Burada önemli olan kullanıcının belirlemiş olduğu şifrelerin ne derece karmaşık olup olmadığı ile ilgili bir durumdur.

Program bilgisayara ya da telefona kurulduktan sonra çevrede bulunan wifi ağlarının hepsini listeliyor. Öncelikle listeleme işlemi yapılıyor ve wifi ağının hemen yan kısmında çekim gücü belirliyor. Çekim gücü en yüksek olan ağa tıklanarak saniyeler içerisinde şifre kırma işlemi başarılı bir şekilde neticeleniyor.

Android Telefondan Wifi Şifresi Nasıl Kırılır?

Her Android kullanıcısının işine yarayacak olan programlardan biri de wifi şifre kırıcı programlardır. Bu programlar sayesinde çevrenizde bulunan herhangi bir wifinin şifresini kırarak o kişinin internetini kendi mobil cihazlarınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Son 2 aydır çok konuşulmakta olan şifre kırıcı uygulamalardan biri olan Bruce Force uygulaması hakkında sizlere biraz bilgi vereyim. Uygulama mağazasına yeni gelen Bruce Force wifi şifre kırıcı android platformda şimdiye kadar ki en iyi geri bildirim almış hack programıdır. Ülke genelinde hızlıca yaygınlaşmış ve Türkiye modem altyapısı ile uyum sağlamıştır. Uygulamanın asıl amacı WIBR+ WPA/WPA2 PSK Wi-Fi ağlarının güvenliğini test etmesi yapılmıştır. Uygulamanın çalışma prensibi tarayıcıda bulunan modemin WPS pin değerlerini worldlist olarak çözüp olası açıkların tespit edilip güvenlik ihlallerini savuşturmaktır. Fakat bunu yaparken gerçekleştirdiği tarama işlemi oldukça uzun sürmektedir özellikle karakter bakımından zengin bir biçimde korunan modemde bu süre iki katını dahi geçmektedir.

Uygulamanın modem içerisinde bulunan güvenlik ve İP adreslerini sanal server gibi kullanarak veri transferini şifre üzerinden yapmaktır. Yani bir nevi iki ortak kullanıcının ağ bağlantısı yapması gibi düşünülebilir. Türkiye’de ki altyapı ile uyumlu olsa da modemlerin gelişmiş ara yüzleri, sürekli güncelleme alması ve yeni modem teknolojisinin bu tarz güvenlik açıklarını anlık müdahale etmesinden dolayı çoğu zaman işe yaramadığı görülmektedir. Ayrıca bazı kullanıcıların telefonlarında çalışmadığı, sistemi kitlediği ve root atılması gerektiği söylenmektedir.

Android mobil cihazları için wifi şifresi kırmak oldukça kolay bir yöntemdir. İlk öncelikle cihazları iyi şekilde kullanmanız ve özellikleri bilmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde wifi şifresini kırmak mümkün olmayacaktır. Genel olarak bakıldığı zaman wifi kırma programları ücretli olarak kullanıcılara aktarmaktır. Kullanıcıların sık sık merak ettiği sorulardan bir tanesi ise ‘ücretsiz wifi şifresi nasıl kırılır?’ Sorusu ile karşılaşılmaktadır.

Telefondan Wifi Kırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Android için wifi şifresini kırmanın iki yöntemi vardır. Birçok wifi kırma programları bulunmaktadır. Bu programlar ücretli olmasına rağmen, iyi sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Ancak herhangi bir program indirmeden wifi şifresini kırmak mümkün değildir. İlk olarak kullanıcıların mutlaka yapması gereken konu ise programları iyi şekilde çözebilmektir. Ücretsiz program ile wifi şifresini kırmak için (WPS- PIN) adı verilen bir program vardır. Bu program, tüm destekli modemlerin şifresini kırmaya yarayan bir yöntemdir. Destekli modem şifrelerini kırmak uzun bir süre alsa bile iyi sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Bunun nedeni ise, ‘Brute Force’ şeklinde tarama yapmaktadır. WPS PIN, programı destekli tüm wifi şifrelerini kırmaya yarayan bir programdır. Herhangi bir virüs içermemektedir.

 

 

 

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Hrgfejejeken - 16 Nisan 2019 - 15:49

Çok güzel ben kırdım bile

berna - 9 Nisan 2019 - 19:57

cok guzel mis