Wifiden Girilen Siteler Gözükür Mü?

Anasayfa » Merak Edilenler » Wifiden Girilen Siteler Gözükür Mü?

Wifiden Girilen Siteler Gözükür Mü?

İnternet günümüzün vazgeçilmezi olmuşken günümüzün hemen her saatini internette geçirmekteyiz. Kimi zaman müzik dinlemek, kimi zaman film izlemek veya kimi zaman birşeyler araştırmak için sık sık İnterneti kullanırız. İnternete girebilmek için kimi zaman kendi telefon paketimizi kullanır, kimi zaman ortak wifilere bağlanarak işimizi hallederiz. Bugün ise sizlere Wifiden girilen siteler gözükür mü sorusuna cevap vereceğim lakin bu sorumun cevabını biraz kapsamlı olacak, sadece Wifiden girilen siteler değil bunun haricinde ortak internetten kullanan kişilerin girdikleri siteler, indirdiği programların gözüküp gözükmeyeceği konusundan bahsedeceğim. Wifiden girdiğiniz sitelerin gözüküp gözükmediginden şüpheleriniz varsa veya komşunun wifisinden internete giriyorsanız yasaklı sitelere girip program indiriyorsanız bu durumda bazı endişelere kapılmanız gayet normal. Ortak Wifi kullandığınız da herhangi bir şekilde telefondan girdiğiniz internet siteleri gözükmez, lakin bazı ihtimaller mevcut. Kullanmış olduğunuz bilgisayarınıza veya telefonunuza sizden izinsiz, olarak kurulan programlar ile hangi sitelere girdiğinizi bir başka kişi öğrenebilir. Bunun için telefonunuzda herhangi bir zararlı yazılım olarak adlandırabileceğimiz uygulamalar & programlar yok ise içiniz rahat olsun. Wifiden veya kullanmış olduğunuz ortak ağdan herhangi bir şekilde girdiğiniz siteler gözükmez.

Gizli Sekmeden Girilen Siteler Gözükür Mü?

Genellikle başka kişilerin bilgisayarını kullandığımız zaman tarayıcının bir özelliği olan gizli sekme özelliğini kullanırız. Gizli sekme, yapmış olduğumuz bütün işlemleri saklayan ve bilgisayar da herhangi bir kırıntı bırakmayan bir özelliktir. Gizli sekmede yaptığınız işlemler, geçmişe kayıt edilmediğinden dolayı yaptığınız işlemleri başkası göremez. Lakin sizler, kendinizi daha fazla sağlama almak istiyorsanız ve internette neler yaptığınızı kimselerin bilmemesini istiyorsanız aşağıdaki, tavsiyeler ile birlikte bunları kolaylıkla yapabilecek ve Wifiden girilen sitelerinizi kimseler kesinlikle göremeyecektir.

Girdiğim Sitelerin Gözükmemesi İçin Ne Yapmalıyım?

 1. Girmiş olduğunuz bütün internet sitelerin gizlenmesini ve herhangi bir kişinin bu sitelere girdiğinizi öğrenmemesini istiyorsanız ilk olarak gizli sekme kullanmayı unutmayınız. Gizli sekme kullanarak, girdiğiniz sitenin bilgisayarınıza ya da telefonunuza kayıt edilmesini engellersiniz.
 2. VPN programları ile internette mevcut olan IP adresinizi değiştirip belirsiz bir kimliğe sahip olabilirsiniz. IP adresinizi değiştirdiğiniz zaman internette neleri aradığınız, konumuz farklı yerlerde gözükür.

İnternette girilen sitelerin gözüküp gözükmeyeceği konusunda sizleri bu şekilde aydınlattık. Daha fazla merak ettiğiniz konular varsa bunları bizlere bildirmeyi unutmayınız.

Sponsor Bağlantı
Aklına takılan sorunları sor hemen cevaplansın. 😍 Toplam Cevap: (29) • Merhaba , benim sorularım root nedir, ve nasil bir root sahibi olabilirim ve diğer bir sorum ise vpn’i sadece program üzerinden kullanmak mümkünmü? sorumu cevaplarsaniz çok memun olurum teşeküler.

  • Merhaba efendim, VPN ile mevcut internet kimliğinizi daha fazla gizleyebilirsiniz. Sırf Wifi’den girdiğiniz sitelerin gözükmemesini istiyorsanız bunun için Root atmaya gerek yoktur. VPN ile de gizlilik oluşturabilirsiniz.

 • Merhaba. Dilekçe ile telefondan girilen sitelerin dökümanı belli olurmu üstelik gizli sekmeden giriyorum

  • Merhaba efendim, böyle bir olay mümkün değildir lakin kendinizi daha fazla gizlemek istiyorsanız telefonlarınızı VPN yükleyerek internet kimliğinizi daha kesin sonuçlarla gizlemiş olursunuz.

 • Merhaba. Ben telefondan vifi ye baglanıyorum. Gizli sekmeden vidyo izliyorum. İnternet kotası doluyo diye dilekçeyle geçmiş dökümanı isticekler. Benim hangi siteye baktıgım belli olurmu?

 • Hotspost actigimizda gizli sekmeden yapilan bir islem gorunurmu ?

 • Mesela gizli sekmeden bir siteye girdim.Modemimiz türksat.türksat yetkilileri görebilir mi benim girdiğim siteleri??

  • Merhaba efendim, hattınız için genel bir araştırma yapılır ise ne kadar internet kullandığınızda dair bilgiye sahip olabilirler lakin girmiş olduğunuz siteleri görebilmek için girdiğiniz site sahipleri ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. İnternette dolaşırken kimlik bilgilerinizi VPN kullanarak tamamen gizli yapabilirsiniz.

 • Telefondan girilen siteler güvenlik soruşturmasında sıkıntı çıkarır mı?

 • Merhaba evden Wi-Fi baglaniyrum kablo TV . Babam hangi sitelere girdgimi görünümü özellikle tlefnda yuklu olan mesemger facebook uygulamalarına girdiğimizde veya mesengerde görüntülü konuşma yaptığım görünümü?? Erkek arkadaşı.i öğrendiler o yüzden kontrol ediyorlar bizde ayrilmadik ogrenmemelri lazim lütfen bi bilgi verirmsisinz. Mesender facebook görüntü konsutgum girdim belli olrmu

  • Merhaba bahsetmiş olduğunuz konular geçerli olmaz yani kullanmış olduğunuz uygulamalarda ve yapmış olduğunuz işlemler kesinlikle herhangi bir casus yazılımı kullanılmadığı sürece gözükmez.

 • Merhaba, eve yeni modem bağladık evde iki PC var sorum şu; kendi bilgisayarımdan gizli sekmeyle gireceğim herhangi bir siteyi admin görür mü? Yani internet geçmişinin görünme ihtimali var mı?

  • Merhaba efendim modem sahibi sadece kullanılmış olan internet detaylarını görebilir yani gün içerisinde kaç gigabyte – megabayt internet kullanımını görebilir bunun haricinde sizin girmiş olduğunuz internet sayfalarına asla erişemez ve göremez.

 • Merhaba ben su an kendi mobil telimden modeme bagliyim ve bazn yasakli sitelerede bakiyorm wifi uzerinden kendi telimden ilk sorum modem sahibi insan bnm telimden ne yaptigimi hangi sitelere girdigimi bilirmi iknci sorum modem sahibi bana şoyle dedi hangi sitelere girldigini gozukuyirsa polis dewreye girer dedi cewap bekliyorm

  • Merhabalar efendim, girmiş olduğunuz yasaklı siteler büyük ihtimalle cinsel içerikli siteler diye tahmin ediyoruz. Bunu günümüzde birçok kişi yapıyor ve sorun olacağını zannetmiyoruz. Diğer sorunuzun cevabı ise, modem sahibi sadece ne kadar internet kullanıldığını görebilir.

 • Öncelikle merhaba😊 modem olarak ttnet kullanıyoruz gizli sekmeden veya normal olarak girdigimiz siteler fatura geçmişinde gözukurmu cevaplarsanız sevinirim tesekkur ederim…

  • Merhaba efendim, fatura da herhangi bir geçmiş gözükmez. Lakin şöyle bir durum söz konusu, bulunduğunuz bölgede ciddi bir durum olduğunu varsayarsak tek yapabildikleri hangi cihaz hangi IP adresini kullanmış nerede kullanılmış bunlar gözükür. İnternet sağlayıcıları sadece IP adreslerini yönetmekle hükümlüdür.

 • Merhaba baldızımın oğlu benim kullanıcı adımı ve şifremi kullanarak cep telefonundan üniversite lojmanlarındaki wirelless tan sakıncalı sitelere girmiş. Girdiği siteler tespit edilip bana sıkıntı çıkarılabilirler mi

 • Evde superonline kullanıyoruz ve internetimiz sınırsız sadece 60 gb adil kullanım kotası var ve bu sınır bizde son zamanlarda 15 günde dolmaya başladı. Ailem superonline’dan başkasının bağlanma ihtimaline karşılık dökümlü fatura istedi. Gelecek olan bu dökümlü faturada tek tek hangi sitelere girdiğimiz gözükür mü?

  • Merhaba, fatura dökümanında 1 ay içerisinde ne kadar internet kullandığınızı görüntüleyebilirsiniz. Bunun haricinde tek tek her site gözükmez.

 • benım calışdıgım işyerınde bu sıstem var kım nekadar kullanmış nerelere girmiş görünüyor ama bazen çok can sıkıcı olabılıyor bu konuda ne yapabılırız takıpden kota ölçümünden nasıl saklanabiliriz

  • Buna bir önlem alamazsınız çünkü bu logları size sitenin bilgilerini veren modem tutuyor. Böyle bir yöntem olduğunu henüz duymadım.
   Logların tutulma işlemlerini söyliyecek olursak şöyle açıklayalım.
   Bir cihaz wifiye bağlanarak wifiden bir local ip ister. bu ip adresleri modemde sabittir. ve modemin içinden değiştirilebilir. tabiki bilgisayardanda belli komutla veya programlar ile değiştirilebilir.
   Bu hangi cihazın işlem yaptını ayırt etmek içindir.
   bu sabitlenen cihaz bir siteye girdiğinde cihazdaki tarayıcı modeme istekte bulunur.
   Mesela chrome ile google.com adresine girdiniz. tarayıcı bunu modemden ister. direkt olarak almaz. modem isteği log olarak kayıt eder ve istenilen sitenin kodlarını alıp istekte bulunan cihaza gönderir. tarayıcıda bu kodları işleyerek siteyi çizer.
   yani çok hızlı bir kontrol ile siz siteye ulaşmış olursunuz. ve bu modemin kayıt almadan işlemi atlamayacağı için loglarından kurtulmak istiyorsanız. benim bildiğim tek yol wifi nizi kapatıp kendi internetinize geçmeniz.
   Başka yol henüz bilmiyorum ve modem istekle çalıştığından dolayı başka bir yol olduğunuda hiç sanmıyorum. gerçi buda bir yol sayılmaz

 • Öncelikle belirtmek isterimki modemleri yönetici bilgisayarlar izleyebilir.
  Bir yazılımcıyım ve bu konu üzerinde araştırmalar gerçekleştiriyorum sürekli. Bu dinleme işlemi mümkün.
  Nasıl diye soracak olursanız en azından kali linux kullananlar bunu en basitinden bilir. Nasılmı? Wireshark uygulaması buna olanak sağlıyor.
  Pek bunu herkes yapabilirmi diye sorarsanız. Bu küçük bazı işletmelerde teftiş edilen ve tutulması zorunlu bir uygulama haline gelmeye başladı. Yani bazı işletmelerde artık hangi çalışan nezaman wifi ye bağlandı hangi sitelere girdi hangi dosyayı indirdi hangi sitede nekadar durdu upload download kayıtları tutulmakta ve bu kayıtlar 5-6 kişilik işletmelerde saatte 1000 kaydın üstüne rahatlıkla çıkabilicek bir veridir.

 • Merhaba 🙂
  Ben komşum ile aynı wifi kullanıyorum modemi vodafone bu sene aldı bu zamanlar yeni modem yani her neyse benim google youtube ve benzeri arama motorlarından yaptığım aramaları girdiğim siteleri ve bu tarz şeyleri görmeye imkanı varmı vodofon ben ile ilgili ona her türlü bilgi verirmi cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

Bilgi Topluluğu Facebook Sayfası Bilgi Topluluğu Twitter SayfasıBilgi Topluluğu Google Plus SayfasıBilgi Topluluğu Instagram SayfasıBilgi Topluluğu Pinterest Sayfası