Youtube Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır?

Youtube Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır?
Youtube Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır?

Tüm sosyal medya platformları son günlerde kızgın bir yarış içerisine girdi, video oynatma platformlarından olan Youtube’da otomatik oynatma nasıl kapatılır konusu diğer platformlara nazaran daha fazla tartışılır bir konu haline geldi. İnternet dünyasında devam eden popülerlik yarış içerisinde farklı özellikler ve farklı gelişmiş yazılımlar geliştiriliyor. Youtube da bu yarış içinde önemli bir paya sahip. Youtube’da bir videonun tamamını izledikten sonra tamamıyla sizin isteminiz dışında muhtemelen beğeneceğiniz ya da önerilen diğer parçalar üzerinden videolar otomatik olarak oynatılıyor, çalışıyor. Kullanıcılar tarafından pek ilgi görmeyen bu özellik mobilde bile siz farkına varmadan, sınırlı internet kotanızın bitmesine neden olabilir.

Bilgisayar üzerindeki Youtube’ de otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Google şirketinin bünyesinde bulunan Youtube çoğu kişinin bilmediği özellikler mevcut. Bu bilinmeyen özellikler kullanıcıya kullanım kolaylığı ve Youtube video paylaşım platformunu kişiye özel hale getirmeyi amaçlıyor.

Önerilen videoya geçmemek için otomatik oynatma sırasıyla şu şekilde kapatılmalı: İlk yapacağınız iş bir video sayfasına giriş yapmak olacaktır. Sonraki adım monitörün sağ panelinde yer alan otomatik oynatma butonunu bulun. Mavi şekilde çalışır durumda olacaktır. En son adımda ise mavi buton tıklayın. Bilgisayar üzerinde artık Youtube’da otomatik video oynamayacaktır.

Mobil üzerindeki Youtube’ de otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

YouTube’un masaüstü üzerinde alışık olunan video bitince bir başka videoyu otomatik oynatma özelliği bundan sonra Android platformu için de kullanılabilir hale gelmiştir. Android kullanıcıları tarafından da çoğunlukla tercih edilmeyen bu özellik, mobil veri kullanarak akıllı telefonlarınızın şarjını ve internet paketini bitirebilir.

YouTube’un Android’de bulunan bu uygulamasındaki otomatik oynatma özelliğini tamamen kapatmak için video izleme ekranının alt kısımlarına doğru bulunan “Otomatik oynat” butonunu yalnız bir defa pasif duruma geçirmeniz yeterli. Butonu pasif duruma geçirdiğinizde ise artık biten video sonlarında otomatik geçiş olmayacaktır. Youtube otomatik oynatma işlemlerini bu şekilde sizlerde pasif hale getirebilirsiniz, Youtube.com üzerinde merak ettikleriniz yada Youtube uygulamasında merak ettiklerinizi bizlere alt kısımdan iletmeyi unutmayınız.

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan